Aktif Projeler

projektoorrr

Projektör Projesi

Gençlerin profesyonel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, inovasyon ve girişimciliğe olan ilgisini artırmak için hayata geçirdiğimiz projeye başvurular devam ediyor.
eskisehiiir

Networking Etkinlikleri

Tüm üyelerimizle katılım sağladığımız, işbirlikleri ve B2B toplantıları gerçekleştirdiğimiz Networking Etkinlikleri devam ediyor.
yatırım

Yatırım ve Destekler Çalışma Grubu Projeleri

- Girişim sermayesi çalışmaları
- Girişim şirketi çalışmaları
- Yatırımlar hakkındaki gelişmeler
- Destekler hakkındaki gelişmeler
- Tv konsepti hazırlanması
- Blockchain ve akıllı sözleşmeler
yatirirm

Proje Geliştirme ve İnovasyon Çalışma Grubu

Yatırımcı kuluçka merkezi
mentoring

Mentee ve Mentorlük Çalışma Grubu

- Mentorlük eğitim ve akreditasyon
- Girişimciler liselerde
- Projektör
giriisimci

Girişimci Öğrenciler Çalışma Grubu

- Girişimci yol haritası
- Slush event
- Amazon FBA eğitim
-Girişimci stajyer akademisi

Tamamlanmış Projeler

Girişimci Stajyer Akademisi

Genç Girişimcilerin kariyer yolculuğunda ilk adımı Girişimci Stajyer Akademisi programı ile, en gözde şirketlerde staj yaparak başlayabilecekleri bir program gerçekleştirdik.

Uluslararası Hakemli Girişimcilik Dergisi

TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu, İstanbul Ticaret Üniversitesi ile birlikte girişimcilik konusunda akademik çalışmaların yapılmasını desteklemek amacıyla “Uluslararası Hakemli Girişimcilik Dergisi” çıkartmak üzere protokol imzalamıştır.

Ekosistem Buluşmaları

Buluşmaların ilki, İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde melek yatırımcılık kavramının ele alınması ve Melek Yatırımcı ile Bireysel Katılım Yatırımcısı (BKY) sayısını arttırmak için neler yapılabileceğinin değerlendirilmesi amacı doğrultusunda melek yatırımcı ağları temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Avrupa Boyutuyla Girişimcilik Gelişimi Projesi

Markalaşma Yenilikçilik Ve Kalite Geliştirme Derneği (MARKAYDER) tarafından, Türkiye ve AB üye ülkelerindeki sivil toplum anlayışının karşılıklı geliştirilmesi amacına yönelik 2015 yılında çağrısı açılan Sivil Toplum Diyaloğu IV İşletme ve Sanayi Politikası hibe programına sunulan ve desteklenmeye hak kazanan Avrupa Boyutuyla Girişimcilik Gelişimi projesi iştirakçileri arasında TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu da yer almaktadır.

İSTKA Projesi: Genç Fikirbazlar

TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu adına İstanbul Sanayi Odası’nın Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile ortak olduğu, TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu çalışmaları kapsamında geliştirilen Genç Fikirbazlar Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Intel ve Türk İşadamları Derneği’nin iştirakçiliğinde hayata geçirilmiştir.

'Girişimciler Liselerde' Projesi

TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde gerçekleştirmiş olduğu Girişimciler Liselerde projesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Kâğıthane ve Fatih ilçelerindeki 5 pilot okulda hayata geçirilmiştir.