Başkan'ın Mesajı

Hasan Bünül
İcra Komitesi Başkanı

'Gençlerimiz, bizleri her daim yanlarında hissedecek'

Gençlik, insanın başına hayatta yalnızca bir kere gelir. Harcandıktan sonra geri kazanılamayacak her şey gibi gençlik de fevkalade değerli ve kıymetlidir. Bu kıymetin önemini bilen hiç kimse yanı başındaki cevheri görmezden gelmemelidir. Refahın ve ilerlemenin güvencesi saydığımız gençlerimizi işlenmeyen bir tarla gibi kendi haline bırakmak, onların taze ve berrak zihinlerine hayran olmamak biz büyükler için neredeyse imkânsızdır. Böylesi duygu ve düşünceler eşliğinde çıktığımız yolda atılan adımların karşılığını almaktan duyduğumuz mutluluk tarif edilemez. Elinizde bulunan bu çalışma çıktığımız yolda atılan ilk adımları ve bu adımların ilk meyvelerini sizlere sunuyor.

Henüz lise çağında olmalarına rağmen girişimcilik ruhuyla hareket eden değerli gençlerimiz için hayata geçirdiğimiz “TOBB Projektör Projesi” esasında bir yolculuk hikâyesinin başlangıcıdır. Ulaşılması güç görünen; ama yılmaz çok çalışılarak gerçekleşebilecek kutlu bir hedefe varan yolun ilk adımıdır. Yürütülen çalışmaların kazançlı iş girişimlerine dönüştüğünü; kaliteli ürünler, nitelikli hizmetler ve geniş istihdam ağlarının sağlandığını görmek temennisiyle açtığımız bembeyaz, tertemiz bir sayfadır.

Yalnızca bugüne değil, yarına, yarınlardan da sonraya açılan çelik kadar sağlam bir kapının anahtarını teslim ediyoruz gençlerimize. Biliyoruz ki o anahtar emin ellerde, parlak zekâlara ve çağdaş akıllara emanet. Her yıl yenisinin düzenleneceği PROJEKTÖR ile, girişimciliğe gönül vermiş ve buna emaneti başarıyla muhafaza edip gelecek nesillere taşıyabilecek yepyeni gençlerle tanışmayı umuyoruz

Gençlerimiz, bizleri her daim yanlarından hissedecek. Bu sayede ülkemizde olmayan girişimlerin oluşması, toplumda farkındalık yaratacak fikir ve projelerin ticarileşmesi, uluslararası alanda milletimizi gururlandıran şirketler kurulması sağlanacak. 

Üreten ve sürekli gelişen bir ülke olma hedefimize katkıda bulunan tüm paydaşlarımızla birlikte çıktığımız bu yolda projeleriyle yer alan kıymetli öğrencilerimize, onları yetiştiren değerli ailelerine, öğretmenlerine ve kurumlara şükranlarımı sunuyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.